Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs informatyczno - logiczny InstaLogik

Rozpoczyna się III edycja konkursu InstaLogik.
W związku z tym przekazujemy informację reklamowaną również przez Librus.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora.

InstaLogik III edycja 2021/2022:
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno - informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno - Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką, a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.

Aby uczeń mógł wziąć udział w konkursie, musi założyć konto uczestnika na stronie organizatora konkursu.
Można to zrobić na 2 sposoby:

  1. poprzez szkołę, zgłaszając się do nauczyciela informatyki,
  2. indywidualnie z pomocą rodzica.

Organizatorzy informują, że najprostszym sposobem na założenie konta uczestnika jest zarejestrowanie ucznia przez rodzica z jednoczesnym wprowadzeniem "kodu nauczyciela" przy rejestracji.
Tak zarejestrowany uczeń pojawi się w panelu nauczyciela naszej szkoły.
W tym wypadku osoby, które zdecydują się wziąć udział w konkursie, prosimy o poinformowanie o tym swojego nauczyciela informatyki w celu uzyskania "kodu nauczyciela".
Można również zapisać się do konkursu indywidualnie z pominięciem szkoły, ale wtedy nauczyciele nie będą mogli docenić pracy ucznia.

Pozdrawiamy,
nauczyciele informatyki