Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Półkolonie zimowe

To będą niezapomniane ferie zimowe! Na najmłodszych czeka ponad 5500 miejsc na półkoloniach. Już od najbliższego wtorku 12 grudnia rodzice i opiekunowie będą mogli zgłaszać swoje pociechy na zajęcia w szkołach i placówkach edukacyjnych.  

Zimą w Łodzi nie będzie mowy o nudzie. Wycieczki, zawody sportowe, gry terenowe, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji – to bogata oferta 59 szkół i placówek edukacyjnych, które w sumie przygotowały niemal 5000 miejsc na półkolonie zimowe dla wszystkich chętnych. Kiedy rodzice i opiekunowie będą w pracy, ich dzieci otrzymają profesjonalną opiekę i wyżywienie, a przede wszystkim spędzą wartościowy i wypełniony zabawą czas w towarzystwie rówieśników.  

Rejestracja bez stresu!

W sezonie zimowym miasto uruchamia nowy system dwuetapowej rejestracji na półkolonie. Od najbliższego wtorku 12 grudnia rodzice będą mogli bez pośpiechu założyć konto na platformie dostępnej na stronie lodz.pl/zima i wybrać interesujące ich turnusy i preferowane placówki.  Takie zgłoszenia dla każdego dziecka osobno będzie można tworzyć i edytować przez trzy tygodnie, aż do 2 stycznia. To właśnie wtedy, o godzinie 18:00 rozpocznie się drugi etap rejestracji. Wówczas rodzic lub opiekun dziecka będzie musiał jedynie wysłać wszystkie swoje zgłoszenia w systemie. Po maksymalnie godzinie otrzyma informację, czy udało mu się zapisać swoją pociechę na wybrane półkolonie. Szczegółową instrukcję można znaleźć poniżej.   

Krok 1 - od 12 grudnia 2023 do 2 stycznia 2024

 1. Wejdź na stronę lodz.pl/zima i w zakładce „szkoły i placówki edukacyjne” kliknij link do rejestracji.
 2. Wypełnij zgłoszenie — będziesz proszony o podanie danych swoich i dziecka (na przykład imię, nazwisko, nr PESEL, adres zamieszkania i informacje dotyczące stanu zdrowia dziecka).  W ten sposób automatycznie utworzysz konto o unikatowym numerze (nazwie użytkownika), który otrzymasz w wiadomości e-mail. Hasło do konta ustawisz w trakcie wypełniania zgłoszenia.
 3. Wybierz interesujące Cię turnusy – w jednym terminie możesz dodać maksymalnie trzy preferowane placówki oświatowe.
 4. Możesz zgłosić na półkolonie więcej niż jedno dziecko. Dla każdego dziecka musisz wypełnić osobne zgłoszenie na jednym koncie. Pamiętaj – jeśli chcesz, żeby rodzeństwo było w jednej placówce, musisz wybrać te same turnusy i stworzyć taką samą listę preferowanych placówek.
 5. Po zapisaniu zgłoszenia w systemie zaczekaj na rozpoczęcie zapisów – możliwość wysłania dokumentów za pomocą systemu do wybranych placówek. Do 2.01 możesz edytować wypełnione zgłoszenia. 

Krok 2 - od 2 stycznia 2024, od godz. 18:00

 1. Zaloguj się na swoje konto za pomocą danych otrzymanych w kroku 1.
 2. Wyślij wszystkie zgłoszenia. Pamiętaj, tylko wysłane zgłoszenia będą brane pod uwagę w procesie zapisów.
 3. Po maksymalnie 1 godzinie otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o tym, czy udało Ci się zapisać dziecko do wybranej placówki na wskazany turnus. Pamiętaj, że decyduje o tym kolejność wysłanych zgłoszeń.
 4. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z potwierdzeniem kwalifikacji dziecka do jednej z trzech wybranych placówek – zapłać za półkolonie przelewem na numer konta szkoły. Masz na to 48 godzin od momentu otrzymania wiadomości e-mail.
 5. Jeśli nie udało Ci się zapisać dziecka na półkolonie do jednej z trzech preferowanych placówek — możesz wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej.
 6. W wyjątkowych sytuacjach organizator wypoczynku, po weryfikacji zgłoszenia może cofnąć kwalifikację dziecka na wybrany turnus. O powodach takiej decyzji poinformuje w wiadomości e-mail w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia. 

Krok 3

 1. Gdy Twoje dziecko zakwalifikuje się na półkolonie, będziesz potrzebować karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Jest ona dostępna w systemie i zostanie wypełniona automatycznie danymi ze zgłoszenia. Możesz ją wysłać ze swojego konta, wcześniej składając na niej podpis elektroniczny lub wydrukować, podpisać się i dostarczyć ją do placówki najpóźniej w dniu rozpoczęcia półkolonii.  

Półkolonie pełne wrażeń organizują też miejskie instytucje.  

Na ferie w świecie zwierząt zaprasza Orientarium ZOO Łódź — młodzi łodzianie wcielą się w rolę weterynarzy i opiekunów pracujących w ogrodzie zoologicznym. Będą przygotowywać pokarm dla zwierząt i wezmą udział w karmieniach pokazowych. Zwiedzą też zaplecza hodowlane słoni i rekinów. 

Półkolonie w wodzie organizuje Aquapark Fala. To oferta dla dzieci, które lubią aktywny wypoczynek. Podczas zajęć na basenie najmłodsi nie tylko będą się świetnie bawić pod okiem ratowników i doświadczonych instruktorów, ale przede wszystkim udoskonalą swoją technikę pływania. 

W Centrum Nauki i Techniki dzieci zasmakują zdrowego stylu życia — dowiedzą się m.in., jak radzić sobie ze stresem i na co zwrócić uwagę buszując w sieci. W programie znalazły się też dodatkowe atrakcje – wizyta w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz zajęcia organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej.

14 filii Miejskiej strefy Kultury przygotowało bogaty program na półkolonie zimowe. Podczas warsztatów i zajęć najmłodsi odkryją swoje supermoce –  poczują się jak prawdziwi bohaterowie obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami.

Więcej szczegółów na lodz.pl/zima.