Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

to będą niezapomniane ferie zimowe! Od 29 stycznia do 11 lutego szkoły, placówki oświatowe i miejskie instytucje zapraszają dzieci z Łodzi na pełne atrakcji zajęcia i warsztaty. Mają aż 5500 miejsc na zimowych półkoloniach!

Do szkoły w ferie? Właśnie tak najlepiej spędzić wolne dni w Łodzi! 59 placówek edukacyjnych zaprasza uczniów klas I-VI na zimowy wypoczynek wypełniony warsztatami, zabawami, grami i wycieczkami w towarzystwie rówieśników. Kiedy rodzice będą w pracy, ich pociechy otrzymają profesjonalną opiekę i wyżywienie. Szkoły i placówki oświatowe mają niemal 5000 wolnych miejsc dla wszystkich chętnych.

Jak się zapisać? Miasto uruchamia specjalny system rejestracji internetowej. Od 12 grudnia na stronie lodz.pl/zima rodzice i opiekunowie będą mogli założyć konto dziecka lub dzieci na specjalnej platformie online i na spokojnie wybrać interesujące ich turnusy w placówkach. Mają na to czas do 2 stycznia — wtedy rozpocznie się kolejny etap rejestracji. Rodzic lub opiekun musi wówczas jedynie wysłać wcześniej przygotowane zgłoszenia w systemie. Po maksymalnie godzinie otrzyma na swój adres e-mail informację o tym, czy udało się zapisać dziecko na wybrany turnus w jednej ze wskazanych placówek. Szczegółowa instrukcja jest dostępna na stronie lodz.pl/zima.

Zimowe półkolonie organizują też miejskie instytucje!

Zoo Orientarium Łódź zaprasza na fascynujące ferie wśród zwierząt. Uczestnicy półkolonii wcielą się w rolę weterynarzy i opiekunów pracujących w ogrodzie zoologicznym – będą przygotowywać pokarm dla zwierząt, wezmą udział w karmieniach pokazowych, zwiedzą też zaplecza hodowlane słoni i rekinów. Najmłodsi wybiorą się w podróż do najdalszych zakątków dżungli za sprawą specjalnych gogli VR. W programie znalazły się gry, zabawy i warsztaty edukacyjne – również na świeżym powietrzu.

Wystrzałowe ferie zimowe w wodzie organizuje też Aquapark Fala, który na półkolonie zaprasza wszystkie dzieci od 5 do 16 roku życia. W programie znalazły się intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Śmiałkowie będą mogli też samodzielnie, pod okiem doświadczonych instruktorów spróbować nurkowania z aqualungiem. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają też zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego.

Miejska Strefa Kultury zaprasza dzieci z całej Łodzi na półkolonie i warsztaty zimowe w 14 lokalizacjach w całym mieście. Tegorocznym tematem przewodnim będą supermoce – najmłodsi łodzianie poczują się na zajęciach jak prawdziwi bohaterowie obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami. Poszczególne filie Miejskiej Strefy Kultury przygotowały inny program półkolonii, więc każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Oferta skierowana jest do dzieci od 7 do 12 roku życia.

Centrum Nauki i Techniki EC1 w te ferie będzie promowało zdrowy styl życia. Podczas półkolonii najmłodsi dowiedzą się m.in., jak radzić sobie ze stresem, co jeść, by długo żyć i na co zwrócić uwagę buszując w sieci. W programie znalazły się też dodatkowe

atrakcje – wizyta w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz zajęcia organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej.

Ferie na sportowo? Tylko w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje zajęcia dla wszystkich dzieci z Łodzi. To m.in. lekcje baletu dla najmłodszych na pływalni Wodny Raj, gry i zabawy sportowe w Hali MOSiR przy ul. Skorupki, treningi tenisa stołowego i sztuk walki. W ferie zimowe obowiązkowo trzeba wybrać się na łyży – MOSiR zaprasza na lekcje jazdy z instruktorem do Lodowiska „Bombonierka”. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Szczegółowe informacje o półkoloniach zimowych znaleźć można na stronie lodz.pl/zima.