Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Literacki początek kwietnia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na początku kwietnia na dwa spotkania autorskie, które odbędą się online:

 1. Spotkanie on-line z Elżbietą Draczyńską, współautorką książki „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku".
  Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2021 r. godz. 18.00 i poprowadzi je Mateusz Jaśkiewicz, reżyser, podróżnik, który towarzyszył Aleksandrowi Dobie w wyprawie na Kilimandżaro.
  Spotkanie organizowane jest w 121. rocznicę urodzin Adolfa Dymszy.
  „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku" opowiada o życiu prywatnym i artystycznym Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza) uznawanego za polskiego Chaplina. Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego.
  Książka została napisana przez osoby spokrewnione z artystą i przedstawia Dymszę z innej strony – jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów... Książkę wydało Wydawnictwo LTW w 2020 r.
  Jak dołączyć do wydarzenia?
  Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie: wystarczy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-elzbieta-draczynska oraz wpisać imię i mail.
  Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym: należy pobrać darmową aplikację ClickMeeting (Android, iOS), wpisać ID pokoju: 411295938, imię i mail.
 2. Spotkanie on-line z pisarką i dziennikarką Anną Kamińską, autorką bestsellerowych książek m.in.:
  • "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej" (2019),
  • "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" (2017),
  • "Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej" (2017),
  • "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" (2015).
  Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku o godz. 14.00.
  Spotkanie poprowadzi Zbigniew Pacho - moderator DKK przy MBP w Rawie Mazowieckiej i dyrektor Biblioteki.
  Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim". Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.
  Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie:
Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym:
 • pobierz bezpłatną aplikację ClickMeeting (Android, iOS),
 • wejdź w aplikację,
 • wpisz ID pokoju: 963943453,
 • wpisz Twoje imię,
 • wpisz Twój adres e-mail.
 • Gotowe!

Zapraszamy i życzymy udanego spotkania. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Link do wydarzenia na FB.
Życzę wspaniałych wrażeń z literaturą!
Berenika Biały