Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Literacki początek kwietnia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na początku kwietnia na dwa spotkania autorskie, które odbędą się online:

 1. Spotkanie on-line z Elżbietą Draczyńską, współautorką książki „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku".
  Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2021 r. godz. 18.00 i poprowadzi je Mateusz Jaśkiewicz, reżyser, podróżnik, który towarzyszył Aleksandrowi Dobie w wyprawie na Kilimandżaro.
  Spotkanie organizowane jest w 121. rocznicę urodzin Adolfa Dymszy.
  „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku" opowiada o życiu prywatnym i artystycznym Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza) uznawanego za polskiego Chaplina. Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego.
  Książka została napisana przez osoby spokrewnione z artystą i przedstawia Dymszę z innej strony – jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów... Książkę wydało Wydawnictwo LTW w 2020 r.
  Jak dołączyć do wydarzenia?
  Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie: wystarczy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-elzbieta-draczynska oraz wpisać imię i mail.
  Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym: należy pobrać darmową aplikację ClickMeeting (Android, iOS), wpisać ID pokoju: 411295938, imię i mail.
 2. Spotkanie on-line z pisarką i dziennikarką Anną Kamińską, autorką bestsellerowych książek m.in.:
  • "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej" (2019),
  • "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" (2017),
  • "Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej" (2017),
  • "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" (2015).
  Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku o godz. 14.00.
  Spotkanie poprowadzi Zbigniew Pacho - moderator DKK przy MBP w Rawie Mazowieckiej i dyrektor Biblioteki.
  Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim". Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.
  Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie:
Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym:
 • pobierz bezpłatną aplikację ClickMeeting (Android, iOS),
 • wejdź w aplikację,
 • wpisz ID pokoju: 963943453,
 • wpisz Twoje imię,
 • wpisz Twój adres e-mail.
 • Gotowe!

Zapraszamy i życzymy udanego spotkania. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Link do wydarzenia na FB.
Życzę wspaniałych wrażeń z literaturą!
Berenika Biały