Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XIX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych

Nasza szkoła była współorganizatorem XIX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych wraz z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Celem Festiwalu jest propagowanie działalności bibliotek szkolnych, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Zadania konkursowe dostosowane są do wieku uczestników. Mają oni możliwość zaprezentowania swoich talentów i pasji tworząc oryginalne dzieła inspirowane ulubionymi książkami.

Hasło XIX Festiwalu Bibliotek Szkolnych to: Muzyczne barwy poezji. Najmłodsze dzieci brały udział w konkursie plastycznym, pod hasłem: Zaczaruj nutki, klasy IV i VI, tworzyły kartę tomiku poezji, a klasy VII i VIII wzięły udział w konkursie na prezentację artystyczną, pod hasłem: Dźwięki poezji.

W ramach Festiwalu uczniowie klas pierwszych na zajęciach MUZOLINKI, pod kierunkiem p. Anny Gruszczyńskiej – Góralczyk, wykonali prace plastyczne do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku”. Ekspozycja prac wystawiona była podczas recytacji.

Eliminacje konkursowe dla klas siódmych i ósmych z łódzkich szkół, odbyły się w sali widowiskowej naszej szkoły. Czwórki reprezentowali Maria Cybulska z klasy7a, która przygotowała wiersz „Prząśniczka” z książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki” i Jan Kosut z klasy 7b, który recytował wiersz Jerzego Dąbrowskiego „ Podwórkowa orkiestra” ze strony internetowej Culture.pl.

Prezentacje artystyczne poezji z motywem muzycznym uświetniły występy naszych uzdolnionych uczniów, którzy tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach:

  • Mela Koteluk: „Melodia ulotna”

Śpiew: Nicola Kamińska i Lena Bębenista - Klasa 6e

Taniec: Amelia Kubiak i Magdalena Jóźwicka - Klasa 6e

  • William Gilcoc: „The Jungler”

Wykonawca: Julia Łęgocka - Klasa 5c

  • Mauro Giuliani: Etiuda

Wykonawca: Sebastian Włodarczyk - Klasa 6d

  • Aram Chaczaturian: „Sąsiadki”

Wykonawca: Hanna Włodarczyk - Klasa 6d

  • Jose de Azpiazu „ El Vito”

Wykonawca: Jakub Jarosz - Klasa 5d

  • Jemmy Lind „Polka”

Wykonawca: Karol Stefaniak - Klasa 7a

  • Stanisław Moniuszko „Prząśniczka”

Wykonawca: Kinga Kurowska - Klasa 7c

 

Uczniów do występu przygotowali Pan Dyrektor Paweł Miszczak i Pani Anna Gruszczyńska – Góralczyk.

Wyniki konkursu poznamy 26 marca.

 

Berenika Biały