Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XIX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych

Nasza szkoła była współorganizatorem XIX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych wraz z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Celem Festiwalu jest propagowanie działalności bibliotek szkolnych, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Zadania konkursowe dostosowane są do wieku uczestników. Mają oni możliwość zaprezentowania swoich talentów i pasji tworząc oryginalne dzieła inspirowane ulubionymi książkami.

Hasło XIX Festiwalu Bibliotek Szkolnych to: Muzyczne barwy poezji. Najmłodsze dzieci brały udział w konkursie plastycznym, pod hasłem: Zaczaruj nutki, klasy IV i VI, tworzyły kartę tomiku poezji, a klasy VII i VIII wzięły udział w konkursie na prezentację artystyczną, pod hasłem: Dźwięki poezji.

W ramach Festiwalu uczniowie klas pierwszych na zajęciach MUZOLINKI, pod kierunkiem p. Anny Gruszczyńskiej – Góralczyk, wykonali prace plastyczne do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku”. Ekspozycja prac wystawiona była podczas recytacji.

Eliminacje konkursowe dla klas siódmych i ósmych z łódzkich szkół, odbyły się w sali widowiskowej naszej szkoły. Czwórki reprezentowali Maria Cybulska z klasy7a, która przygotowała wiersz „Prząśniczka” z książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki” i Jan Kosut z klasy 7b, który recytował wiersz Jerzego Dąbrowskiego „ Podwórkowa orkiestra” ze strony internetowej Culture.pl.

Prezentacje artystyczne poezji z motywem muzycznym uświetniły występy naszych uzdolnionych uczniów, którzy tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach:

  • Mela Koteluk: „Melodia ulotna”

Śpiew: Nicola Kamińska i Lena Bębenista - Klasa 6e

Taniec: Amelia Kubiak i Magdalena Jóźwicka - Klasa 6e

  • William Gilcoc: „The Jungler”

Wykonawca: Julia Łęgocka - Klasa 5c

  • Mauro Giuliani: Etiuda

Wykonawca: Sebastian Włodarczyk - Klasa 6d

  • Aram Chaczaturian: „Sąsiadki”

Wykonawca: Hanna Włodarczyk - Klasa 6d

  • Jose de Azpiazu „ El Vito”

Wykonawca: Jakub Jarosz - Klasa 5d

  • Jemmy Lind „Polka”

Wykonawca: Karol Stefaniak - Klasa 7a

  • Stanisław Moniuszko „Prząśniczka”

Wykonawca: Kinga Kurowska - Klasa 7c

 

Uczniów do występu przygotowali Pan Dyrektor Paweł Miszczak i Pani Anna Gruszczyńska – Góralczyk.

Wyniki konkursu poznamy 26 marca.

 

Berenika Biały