Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Realizacja projektu "Bliżej wartości - cudowna podróż z Małym Księciem"

Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry’ego jest dziełem, w którym odnaleźć można elementy charakterystyczne zarówno dla baśni, jaki i powiastki filozoficznej. Ta króciutka powieść w bardzo przemyślany sposób porusza się między różnymi gatunkami, stając się dziełem niejednoznacznym, możliwym do odczytania na wiele sposobów.

Kształtowanie nawyku i potrzeby czytania wartościowej literatury i rozmowa o jej treści, jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej dzieci. To droga do uczestnictwa w kulturze i jej współtworzenia. Umiejętność korzystania z tekstów pozwala radzić sobie z koniecznością wielokrotnej zmiany naszych dróg życiowych i zawodowych. Dlatego projekt „Bliżej wartości”, ma swoją dużą rolę do spełnienia w procesie edukacji naszych uczniów.

Projekt, który jest realizowany w naszej szkole na lekcjach etyki i języka polskiego oraz zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, nawiązuje do metody dociekań filozoficznych . Filozofowanie z dziećmi jest sposobem na pielęgnowanie nieschematycznego myślenia dziecka, to nauka dyskutowania, logicznego myślenia, argumentowania swoich racji, dociekania i rozważania rozmaitych problemów. Projekt „Bliżej wartości”, to pomysł na uwrażliwienie dziecka na innego człowieka, a książka „Mały Książę”, wydaje się być doskonałym do tego narzędziem.

W trakcie realizacji projektu, nasze dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, przygotowały przedstawienie oraz napisały wiele interesujących tekstów.

Zakończenie i podsumowanie projektu oraz rozdanie nagród dla wszystkich, którzy się wyróżnili, odbędzie się na początku kwietnia.

Prace naszych uczniów zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej.

Berenika Biały