Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Opowieść o Stanisławie Moniuszce - projekt edukacyjny

W związku z ogłoszeniem przez UNESCO roku 2019 – rokiem Stanisława Moniuszki wszystkie nasze klasy III w ramach zajęć artystycznych biorą udział w projekcie edukacyjnym nt. „Opowieść o Stanisławie Moniuszce”. Jest to projekt organizowany przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Wydawnictwo Literatura, a wziąć z nim udział może jedynie 15 klas z łódzkich szkół. „Moniuszko był w końcu człowiekiem wychowanym w duchu patriotyczny, a w swojej twórczości poświęcił wiele miejsca ojczyźnie. „Halka”, „Verbum Nobile”, „Straszny Dwór” – to dzieła przemawiające do serca każdego Polaka. Tym projektem mamy na celu przybliżyć drogę prawdziwego patrioty, który zrobił wielką karierę muzyczną.”

Projekt składa się z II etapów:

I – wspólne czytanie i analiza książki I. Klebańskiej pt. „Hej zagrajcie siarczyście! – Opowieści o Stanisławie Moniuszce” oraz słuchanie utworów skomponowanych przez S. Moniuszkę.

II – udział w warsztatach i zajęciach historycznych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (ul. Gdańska 13):

  • 3a – 22 listopada 2019r.
  • 3b – 4 grudnia 2019r.

Zarówno uczniowie klasy 3a, jak i 3b zaprezentowali ogromną wiedzę dotyczącą kompozytora oraz aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Wspólne odśpiewanie hejnału Łodzi – „Prząśniczki” także nie sprawiło dzieciom większych kłopotów.

Projektowi edukacyjnemu towarzyszy również konkurs plastyczny, w którym uczestnicy zainspirowani analizowaną na zajęciach książką wykonali wspaniałe prace artystyczne dotyczące plastycznego wyobrażenia postaci Stanisława Moniuszki lub wybranej sceny z jego życia.

A. Gruszczyńska-Góralczyk