II Szkolny Konkurs Recytatorski „Moje ulubione wiersze” dla klas I – III

Pomysł zorganizowania szkolnego konkursu recytatorskiego, zrodził się ze względu na duże zainteresowanie dzieci formą artystycznej recytacji. Dzieci w naszej szkole bardzo chętnie występują w różnego rodzaju przedstawieniach i potrafią odważnie prezentować się na scenie.

Uczniowie klas I – III wybierali i przygotowywali do recytacji jeden utwór poetycki.

W dniu 21 listopada odbył się pierwszy etap konkursu, w którym z pośród 27 chętnych uczniów, zostało wyłonionych 17 finalistów:

1. Amelia Pietrzycka  kl.Ia

Dorota Gellner „Pastereczka"

1. Kalina Szymczak kl. Ia

Dorota Gellner „Ufoludek"

1. Kasia Filipowska kl. Ib

Oliwier Miły „Zosia i mały szczeniaczek"

1. Franek Pietrasiak kl. Ib

Łukasz Dębski „Zły Janek"

1. Emilka Piechota kl. IIa

Dorota Gelner „W ogródku"

1. Tosia Trykacz kl. IIa

Wanda Chotomska „Kurcze blade"

1. Zoja Kubiak kl. IIa

Wanda Chotomska „Kapelusz"

1. Jagoda Jarocka kl. IIb

Jan Brzechwa „Kłamczucha"

1. Ania Piotrowska kl. IIc

Jan Brzechwa „Dwie gaduły"

1. Klara Bald kl. IIc

Jan Brzechwa „Ryby, żaby i raki"

1. Kuba Fornal kl. IIc

Agnieszka Galica „komputer zachorował"

1. Ola Karpik kl. IIc

Jan Brzechwa „Żuk"

1. Janek Sender kl. IIc

Maria Konopnicka „Stefek Burczymucha"

1. Ola Wlazły kl. IIc

Julian Tuwim „Abecadło"

1. Marysia Robak kl. IIIa

Ludwik Jerzy Kern „Powiększające szkło"

1. Klaudia Świtkowska kl. IIIb

Wanda Chotomska „Jajecznica"

1. Natalia Rojek kl. IIIb

Paweł Gałuch „Mam talent"

W dniu 28 listopada w sali widowiskowej naszej szkoły, odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego, który wyłonił laureatów.

Finalistów przesłuchała komisja konkursowa w składzie:

Alicja Krzemińska – nauczycielka języka polskiego

Katarzyna Rezler – psycholog szkolny

Paulina Świnoga – nauczycielka muzyki i techniki

W dniu 11 grudnia odbyło się zakończenie i podsumowanie II Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, poznaliśmy laureatów oraz miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów. Laureaci zaprezentowali jeszcze raz swoje recytacje wierszy.

Laureaci II Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

Wyróżnienie: Amelia Pietrzycka z kl. Ia

Wyróżnienie: Anna Piotrowska z kl. IIc