Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt ,,Moja prywatna wyspa”

Uczniowie klas 6 przygotowali indywidualne projekty – pracę plastyczną  i prezentację multimedialną na temat wybranej europejskiej wyspy.

Celem stworzonego projektu było popularyzowanie wiedzy o walorach przyrodniczych i kulturowych interesujących zakątków Europy przy użyciu technologii informacyjnych i wykorzystaniu tradycyjnych materiałów plastycznych z zaakcentowaniem stosowania materiałów ekologicznych (tekturowy talerz, nasiona warzyw i owoców, masa solna, itp.)

Uczniowie odkrywali wybrane przez siebie wyspy, pomocny okazał się plan prezentacji, w oparciu o który podopieczni dokonywali szczegółowej analizy wybranego regionu Europy:

 • Stwórz swoją prywatną wyspę na talerzu - technika plastyczna dowolna.
 • Zlokalizuj ją na akwenie oblewającym Europę.
 • Stwórz prezentacje, a w niej:
 • Opisz jej środowisko przyrodnicze zgodnie z lokalizacją na mapie.
 • Opisz ludność, która ją zamieszkuje, zgodnie z przynależnością do kraju.
 1. Nazwa wyspy, nazwa najważniejszego miasta.
 2. Lokalizacja na akwenie oblewającym Europę (współrzędne geograficzne).
 1. Przynależność do kraju europejskiego.
 2. Ukształtowanie powierzchni terenu.
 3. Klimat i roślinność.
 4. Rozmieszczenie ludności.
 5. Zróżnicowanie ludności- narodowościowe, religijne.
 6. Kultura i obyczaje.

Podczas kreowania swoich projektów uczniowie wykorzystywali technologię informacyjną poprzez tworzenie prezentacji multimedialnych do poszczególnych zagadnień o wyspie.

Zaowocowało to bardzo wieloma ciekawymi pracami, które będą zaprezentowane podczas stacjonarnych zajęć lekcyjnych.

Poniżej można podziwiać prace następujących uczniów: