Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt „Dzieci znają swoje prawa”

Wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kreatywnych IN – KREA, nasza szkoła realizuje projekt „Dzieci znają swoje prawa”.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partnerem w projekcie jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie nowatorskich materiałów dydaktycznych: filmów animowanych dotyczących praw dziecka z wykorzystaniem prac plastycznych dzieci, pokazujących ich spojrzenie na tę problematykę oraz scenariuszy zajęć wskazujących sposób wykorzystania filmów na lekcjach wraz z materiałami merytorycznymi na temat praw dziecka.

W projekcie biorą udział uczniowie z klas 4c, 5b i 6b, którzy uczestniczyli w pierwszym już jego etapie. Podczas zajęć każda z trzech grup poznała prawa dziecka i ułożyła swoją „Piramidę praw” ustalając wspólnie, które prawa są dla dzieci najważniejsze. Oto efekt prac – Dzieci zadecydowały, że najważniejsze dla nich to:

  • „Prawo do jedzenia”,
  • „Prawo do własnego zdania”,
  • „Prawo do życia bez przemocy”.

Wybrane przez dzieci prawa staną się tematem przewodnim filmów animowanych, które będziemy przygotowywać wraz z dziećmi w kolejnych etapach projektu.

Koordynator:

Anna Rogowska – pedagog szkolny