Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”

10 grudnia o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Ogólnoludzkiego Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”. Udział w imprezie wzięli przedstawiciele siedmiu łódzkich szkół podstawowych.

Konkurs „Prawa Dziecka - Prawami Człowieka” organizowany jest w naszej szkole już od 2000 roku, jako pomysł na uczczenie Dnia Praw Człowieka. Początkowo był to konkurs wewnątrzszkolny, później dzielnicowy, obecnie adresowany jest do uczniów z terenu całej Łodzi. Honorowy patronat nad konkursem , jak co roku objęli:

Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka w Łodzi

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Fantastyczne nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników konkursu, a także ich opiekunów, ufundowała Rada Izby Notarialnej w Łodzi oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak co roku poziom reprezentowany przez uczestników konkursu pozytywnie nas zaskoczył. Jury nie miało łatwego zadania przy wyborze zwycięzców, dlatego przyznano 5 nagród głównych i aż 16 wyróżnień.

III miejsce otrzymali:

Kinga Dudkiewicz z SP 192

Kacper Lisowski z SP 173

II miejsce zajęli:

Weronika Zimorąg z SP 192

Jerzy Mikołajczyk z SP 44

Laureatem XVI Edycji Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka” został:

Nikołaj Wałęga z SP 173

Galę wręczenia nagród uświetniły prezentacje zwycięzców konkursu oraz przedstawienie „Leśne zwierzątka” w reżyserii Pani Katarzyny Antczak. Aktorami byli uczniowie klasy 2c naszej szkoły. Przepiękne dekoracje wykonała Pani Agnieszka Miedzińska.

Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Pozdrawiamy ciepło, organizatorki konkursu: Anna Rogowska i Katarzyna Rezler.