Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie XVII Łódzkiego Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”

22 lutego 2021 roku odbyło się podsumowanie XVII Łódzkiego Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka” pod honorowym patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Inicjatywa ta:

  • pokazuje, czym są prawa dziecka,
  • kształtuje postawy obywatelskie,
  • uczy tolerancji i szacunku względem innych.

Wiemy, jak ważne jest, by każdy miał świadomość przysługujących mu praw, potrafił z nich korzystać i wiedział, jak ich przestrzegać. Jesteśmy świadomi, że wyznacznikiem człowieczeństwa jest troska o najsłabszych i bezbronnych.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie klas ósmych z trzech łódzkich szkół podstawowych:

  • SP 40,
  • SP 44 w ZSZP nr 7,
  • SP 162.

Do części pisemnej przystąpiło 12 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczestników. W części ustnej młodzież oczarowała komisję swoimi pracami plastycznymi oraz wyczerpującymi odpowiedziami na pytania z zakresu znajomości Praw Dziecka. Komisja konkursowa w składzie Pani Grażyna Wendland – przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Pani Jolanta Trawczyńska – Markiewicz – doradca metodyczny Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, po burzliwych naradach, wyłoniły laureatów konkursu.

Miło nam poinformować, iż:

  1. I miejsce zajęła: Agata Nowak z SP 162,
  2. II miejsce zajęła: Antonina Podczaska z SP 44,
  3. III miejsce zajął: Oliwier Sikorski z SP 162.

Z uwagi na piękne wystąpienia, komisja postanowiła wyróżnić pozostałych uczestników. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Izby Notarialnej w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!