Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Niezwykły talent Szymona

Jeden z naszych uczniów posiada niezwykły talent…!
Chciał podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoją pasją:
"Mam na imię Szymon, mam 13 lat, chodzę do klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 44 w Łodzi. Dwa lata temu zainteresowałem się origami, czyli japońską sztuką składania papieru bez użycia nożyczek i kleju.

Na początku składałem proste modele, ale później odkryłem zaawansowane origami przedstawiające m.in.: ludzi, smoki, owady. Byłem zafascynowany tym, jak realistyczne figury można wytworzyć poprzez składanie jednej kartki papieru.

Na początku mojej przygody z trudnymi modelami problemem był brak odpowiednich materiałów. Po wielu nieudanych próbach odkryłem papier, który dzisiaj używam do większości modeli. Jest to „double tissue” (uzyskiwany poprzez sklejenie dwóch arkuszy cienkiego „pergaminu”).

Wówczas zdecydowałem się na złożenie jednego z trudniejszych modeli – smoka Ryujina 3.5.

Zdjęcia złożonego przeze mnie smoka wysłałem do PTO - Polskiego Towarzystwa Origami.

Wkrótce otrzymałem zaproszenie na konwencję PTO.

Konwencja odbyła się w lipcu 2022 r.

Spotkałem tam początkujących oraz mistrzów origami. Widziałem wystawę prac Artura Biernackiego (legendy polskiego origami, autora wielu sławnych modeli, znanych na całym świecie) oraz miałem szansę porozmawiać z nim i usłyszeć kilka cennych rad.

Wraz z każdą konwencją PTO wydaje biuletyn. W tym roku jedną z jego stron poświęcono mi.

Obecnie, już nie tylko składam, ale również projektuję własne modele.

Prowadzę także konto na Instagramie, gdzie publikuję zdjęcia niektórych prac oraz na kanale YouTube".


Podziwiamy talent naszego Ucznia – jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jego zdolności, kreatywności, zaangażowania, a także ujmującej skromności!

Życzymy, aby każdy kolejny projekt został zrealizowany bez przeszkód, praca nad nim przyniosła wiele satysfakcji i radości!

Gratulujemy!