Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Unii Europejskiej

Klasa IIa wraz z wychowawczynią oraz paniami ze świetlicy, przygotowały dla klas 1-3 stacje zadaniowe, aby przybliżyć dzieciom informacje o UE.

  • Pierwsza stacja - symbole Unii Europejskiej. Zadaniem dzieci było wyciąć żółte gwiazdki i przykleić na niebieski karton. W ten sposób powstała flaga UE.
  • Stacja druga - maskotka UE Syriusz. Jej nazwa pochodzi od najjaśniejszej gwiazdy na niebie. Unijna maskotka zmienia swój strój i atrybuty w zależności od kraju, z  którego pochodzi. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie stroju Syriuszowi oraz dodanie atrybutów związanych z miejscem zamieszkania.
  • Stacja trzecia - Flagi państw europejskich.  Na tej stacji dzieci na dużej mapie Europy przyklejały mini flagi państw należących do UE.  Zadanie dość trudne, ale każda klasa poradziła sobie z tym zadaniem wyśmienicie.
  • Stacja czwarta - Zabytki państw UE. Na tej stacji dzieci ćwiczyły swoją pamięć podczas przygotowanej gry memory-  „Czy znasz te miejsca?”  Gra polegała na znajdowaniu przez graczy par identycznych zabytków 27 krajów UE.
  • Stacja piąta - potrawy. Dzieci losowały jedną kopertę, w której znajdował się obrazek dania. Zadaniem dzieci było odtworzenie dania z ciastoliny. Przygotowane dnia wyglądały jak prawdziwe.
  • Stacja szósta - „Słyną z…”. Na tej stacji dzieci grały w grę „Milionerzy”. Zadaniem dzieci było udzielenie odpowiedzi na kilka pytań związanych w krajami należącymi do UE. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Każda klasa otrzymała dyplom z gratulacjami po  wygraniu w Milionerach oraz za udział w zajęciach o Unii Europejskiej.

Na sam koniec przygotowane zostało ostatnie zadanie niespodzianka. Za pomocą bum bum rurek każda z klas zagrała fragment hymnu UE „Oda do radości”.  Wszystkie stworzone przez dzieci prace, wychowawcy zabrali do swoich sal, aby tam wspólnie opowiedzieć co dana grupa wykonywała. Ten dzień był świetną okazją do zdobywania nowych wiadomości dotyczących krajów do Unii Europejskiej.

Organizatorki Dnia Unii Europejskiej:

  • p. Porczyńska
  • p. Miedzińska
  • p. Foks