Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dreptuś „Szlakiem Łodzi bajkowej”

W sobotę, 8 października, Szkolne Koło Turystyki Rodzinnej otworzyło rajdem „Szlakiem Łodzi bajkowej” nowy sezon  „dreptusiowych” wypraw. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu integrującego społeczność dzieci ukraińskich i polskich. Sponsorami programu byli: UNICEF, fundacja „Wspólnie” oraz Łódzka Organizacja Turystyczna.

Liczną grupą, w doskonałych humorach, delektując się piękną aurą, wyruszyliśmy spod szkoły na spotkanie z Maurycym i Hawrankiem, bohaterami bajki o dwóch dzielnych chłopcach, których rzeźby znajdują się przy Orientarium. Po zrobieniu pamiątkowej fotki wyruszyliśmy do Muzeum Kinematografii. Przed wejściem powitały nas figurki kota Bonifacego i Filemona.           

W pięknych pałacowych wnętrzach podziwialiśmy, między innymi, kunsztownie wykonane i wspaniale zdobione piece kaflowe. Dużo emocji wzbudziły eksponaty związane z kinematografią. Najbardziej podobały się dzieciom instalacje bajkowych planów filmowych.

Po wyjściu z muzeum odwiedziliśmy jeszcze wróbla Ćwirka, gniazdującego nieopodal palmiarni. Przezorny ptaszek był już w pełni przygotowany na nadchodzące chłody.

Raźnym krokiem ruszyliśmy w stronę Galerii Łódzkiej, gdzie  czekał na nas, elegancki jak zawsze, Ferdynand Wspaniały. Uwieczniliśmy nasze spotkanie pamiątkowym zdjęciem i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

W czasie trwania rajdu dzieci zbierały stemple w książeczce pt. „Bajkowy szlak”. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkową smyczkę.